• rozwiń
  • WIG20 2285.08 -1.58%
  • WIG30 2649.94 -1.61%
  • WIG 60391.42 -1.25%
  • sWIG80 14454.84 -0.31%
  • mWIG40 4753.70 -0.85%

Ostatnia aktualizacja: 2018-03-16 17:15

Dostosuj

Temat: Ukraina

Wojna na Ukrainie? W TVN24 Biznes i Świat analizy i komentarze

Foto: PAP/EPA Foto: Wydarzenia na Ukrainie na bieżąco w TVN24 Biznes i Świat

W TVN24 Biznes i Świat na bieżąco relacjonujemy wydarzenia związane z konfliktem na Ukrainie. Naszemu sąsiadowi cały czas grozi interwencja zbrojna. Sytuacji przyglądają się światowi przywódcy. Agencja Interfax-Ukraina podała, że dowódca Floty Czarnomorskiej Rosji Aleksandr Bitko postawił ukraińskim żołnierzom ultimatum. Wieczorem agencja odwołała tę informację, powołując się na przedstawiciela sztabu floty.

Na antenie TVN24 Biznes i Świat od rana śledzimy wydarzenia związane z Ukrainą. Na Krymie rosyjscy żołnierze, ze stacjonującej na Krymie Floty Czarnomorskiej, zajmują strategiczne pozycje, m.in. blokują bazę ukraińskich sił zbrojnych w miejscowości Perewalne, 30 km na południe od Symferopola. Te działania potępił Sojusz Północnoatlantycki (NATO) Anders Fogh Rasmussen oraz inni światowi przywódcy, którzy mówią o "jaskrawym pogwałceniu" suwerenności Ukrainy przez Rosję.

Ultimatum

Po południu agencja Interfax-Ukraina podała, powołując się na przedstawiciela ukraińskiego resortu obrony, że dowódca Floty Czarnomorskiej Rosji Aleksandr Bitko postawił ukraińskim żołnierzom ultimatum - jeśli do godziny 5 dnia jutrzejszego (4.00 czas polskiego) nie poddadzą się, rozpocznie się rzeczywisty szturm pododdziałów i jednostek sił zbrojnych Ukrainy na całym Krymie. Wieczorem agencja odwołała tę informację. Rosyjska Flota Czarnomorska nie postawiła ultimatum ukraińskim żołnierzom na Krymie - podała agencja Interfax-Ukraina, powołując się na przedstawiciela sztabu floty.

Z kolei premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk oświadczył w poniedziałek na konferencji prasowej w Kijowie, że Ukraina nikomu nie odda Krymu. Szef rządu uprzedził także samozwańcze władze Krymu przed odpowiedzialnością wobec ukraińskiego prawa.

"Świat" i "24 Godziny"

W programie "Świat" o godz. 21.00 bieżącą sytuację na Ukrainie skomentują prof. Marek Figura z Instytutu Wschodniego Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Jan Piekło z Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej.

Bartosz Węglarczyk porozmawia też z Adamem Balcerem z Centrum Europy Wschodniej UW o tym, jakie interesy na Krymie ma Turcja. Z kolei o gazowym uścisku Rosji wobec Ukrainy opowie dr Filip Elżanowski, partner w kancelarii Elżanowski, Cherka, Wąsowski.

W programie "24 Godziny" o godz. 22.00 sytuację na Ukrainie ocenią Kazimierz Wóycicki, komentator TVN24 Biznes i Świat z Kolegium Europy Wschodniej oraz Wojciech Łuczak, wydawca miesięcznika Raport.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane