• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Woda zatrzymała Fiata

Woda zatrzymała Fiata
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Fabryka Fiata wstrzymała pracę

Fabryka Fiata w Tychach stoi. Powódź zablokowała dostawy niektórych części do aut, a wielu pracowników nie dotarło do zakładu. Władze przedsiębiorstwa zdecydowały o zawieszeniu produkcji.

Tyski zakład nie otrzymał dostawy szyb do samochodów produkowanych przez hutę szkła w Sandomierzu. W czasie przestoju pracownicy kierowani są na szkolenia, część z nich w ogóle nie przychodzi do pracy.

Jedni się szkolą, inni pilnują domów

- Pracownicy, którzy przyjeżdżają do pracy, są zaskoczeni tą sytuacją. Przygotowaliśmy dla nich szkolenia związane z porządkowaniem, aby wykorzystać efektywnie ten czas. Pamiętajmy też, że w okolicach Tychów są podtopienia domów i mieszkań, więc mamy na uwadze, że wielu pracowników ratuje teraz swój dobytek, pilnuje gospodarstw. Przyjmujemy to do wiadomości i akceptujemy - zaznaczył w rozmowie z TVN CNBC Biznes rzecznik fabryki Bogusław Cieślar

Jak dodał rzecznik, ostatnio zakład produkował 2327 samochodów każdego dnia, przestój oznacza więc poważne straty. - Na razie nie wiadomo, jak długo ten przestój potrwa, ale każdy dzień to dla nas duże straty - przyznał Cieślar.

ŁUD/mtom, sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane