• rozwiń

Włoski strajk makaronowy?

Miliony Włochów chcą zrezygnować z porannego cappucino. To forma protestu przeciwko wzrostowi cen na m.in. kawę oraz makaron.

Do udziału w nietypowym strajku nawołują organizacje obrony praw konsumentów. Apelują do Włochów, aby w czwartek zrezygnowali z zakupów, a protestować zaczęli już od rana. Dlatego - jak szacują stowarzyszenia konsumenckie - aż 8 mln osób deklaruje, że nie pójdzie do baru na poranne cappucino, tak przecież lubiane przez Włochów.

W ten sposób zamanifestowany ma zostać sprzeciw wobec planom podniesienia cen kawy o ok. 10 proc. i raptownym podwyżkom cen makaronu. Wzrost cen tego ostatniego spowodowany jest natomiast podniesieniem cen mąki.

Dlatego organizacje konsumenckie nawołują do wstrzymania się z kupnem makaronu chociaż przez jeden dzień. Według nich nawet taka przerwa przyniesie dotkliwe straty jego producentom. Dlatego planowany protest nazywa się "strajkiem makaronowym"

Szacuje się, że do protestu przystąpi jedna czwarta Włochów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane