• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Włoski Chrysler

Włoski Chrysler
Foto: fiat.com Foto: Amerykanie zawsze lubili kabriolety

Fiat prowadzi rozmowy z amerykańskim koncernem motoryzacyjnym Chrysler w sprawie udostępnienia mu własnych rozwiązań technicznych w zamian za udział w kapitale akcyjnym - poinformował w poniedziałek Reuters, powołując się na źródło bliskie grupie Fiat.

- Między obu grupami trwają rozmowy na temat możliwości wykorzystania przez Chryslera technologii Fiata w zamian za udział - powiedział rozmówca Reutera, który zastrzegł sobie anonimowość. Wcześniej w poniedziałek portal motoryzacyjny www.autonews.com podał, iż Fiat może udostępnić Chryslerowi rozwiązania dotyczące silników, podwozi i systemów przenoszenia napędu.

Ekologiczne wyzwanie

Według informatora Reutera, pomoc Fiata umożliwiłaby Chryslerowi produkowanie samochodów mniej obciążających środowisko, co jest warunkiem jego utrzymania się na rynku.

Wraz z równie zagrożonym General Motors Chrysler otrzymał od rządu USA opiewające na miliardy dolarów pożyczki dla zapobieżenia bankructwu. Oba koncerny muszą jednak do końca marca ograniczyć koszty własne i dowieść swej zdolności do samodzielnej egzystencji.

Ani od Fiata, ani od będącego właścicielem Chryslera funduszu inwestycyjnego Cerberus Capital Management nie udało się na razie uzyskać komentarza na ten temat.

/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane