• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Włosi płaczą za polskim hydraulikiem

Włosi płaczą za polskim hydraulikiem
Foto: TVN24 Foto: Włosi płaczą za polskim hydraulikiem

Polski hydraulik, który był postrachem Zachodu i miał zabrać miejsca pracy, koniec końcem nie przyjechał... We Włoszech dramatycznie brakuje nie tylko hydraulików, ale także stolarzy, mechaników samochodowych, krawców i fryzjerów.

We Włoszech brakuje ponad 70 tysięcy fachowców - informuje w czwartek "Corriere della Sera" w specjalnym raporcie na temat poważnych kłopotów na rynku pracy.

Rzemieślników jest za mało przede wszystkim na północy Włoch. Młodych ludzi zniechęcają niskie zarobki w tej branży, wynoszące na początku około 1000 euro miesięcznie. Najbardziej we Włoszech brakuje stolarzy. 73 procent przeznaczonych dla nich miejsc pracy pozostaje wolnych.

W kraju mody brakuje krawców

Młodzi ludzie, wynika z raportu ogłoszonego przez największą włoską gazetę, nie wiążą już swej zawodowej przyszłości z branżami rzemieślniczymi, które jeszcze niedawno były włoską specjalnością. Najlepszym dowodem jest to, że w kraju uważanym za kolebkę światowej mody poszukuje się tysięcy krawców.

Mediolański dziennik przytacza słowa szefa włoskiego związku rzemieślników Cesare Fumagallego: - Liczby pokazują, że polski hydraulik, który był postrachem Zachodu i miał zabrać miejsca pracy, koniec końcem nie przyjechał.

mpj/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane