• rozwiń

Właściciel Pekao oszukiwał na podatkach?

Właściciel Pekao oszukiwał na podatkach?
Foto: TVN24 Foto: Unicredit unikał płacenia podatków?

Włoska policja bada, czy UniCredit, największy włoski bank i właściciel m.in. banku Pekao SA w Polsce, unikał płacenia podatków, wykorzystując do tego złożone instrumenty finansowe oferowane przez brytyjski Barclays - dowiedziała się agencja Reuters.

Policja przeszukała już biura UniCcredit i zabezpieczyła dane elektroniczne w Barclays, drugim pod względem wartości brytyjskim banku.

Oprócz UniCredit w sprawę zamieszane jest także grupa finansowa Intesa Sanpaolo. - Śledztwo trwa już trzy miesiące. Więcej banków nie jest w nie zamieszanych - mówi agencji Reuters osoba związana ze śledztwem.

Gotowi do współpracy

Władze UniCredit zadeklarowały, że są gotowe do współpracy, zapewniając jednocześnie o zgodności swoich działań z prawem. Barclays odmówił komentarza w sprawie.

W marcu Guardian informował, że Barclays przygotował produkt na włoski rynek, określany mianem „projekt Brontos”, którego zastosowanie umożliwić miało uniknięcie płacenia podatków. UniCredit miał się na niego zdecydować już w 2007 roku.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane