• rozwiń

Właściciel Biedronki ma nowego prezesa. To syn dotychczasowego

Właściciel Biedronki ma nowego prezesa. To syn dotychczasowego
Foto: TVN24 Foto: Alexandre Soares dos Santos, prezes JM, kierował grupą przez 45 lat

Pedro Soares dos Santos został nowym prezesem Grupy Jeronimo Martins (JM), właściciela sieci dyskontów Biedronka. 53-letni Portugalczyk, dotychczasowy dyrektor zarządzający grupy, jest synem Alexandre Soaresa dos Santosa – od 45 lat szefa JM.

Dzięki inwestowaniu w Polsce Soares dos Santos senior powiększył swoją fortunę do blisko 2,2 mld euro i został drugim z najbogatszych ludzi w Portugalii.

Pedro Soares dos Santos w latach 2000-2002 odpowiadał za proces restrukturyzacji w polskim oddziale Jeronimo Martins. Spółka pozbyła się wówczas hipermarketów Jumbo oraz sieci hurtowni Eurocash, koncentrując się na rozwoju dyskontów Biedronka.

Zna język polski, mieszkał nad Wisłą

53-letni nowy prezes jest związany z firmą od 1983 r. Zaczynał od funkcji asystenta sprzedaży produktów szybko zbywalnych w supermarketach Pingo Doce. Od 2009 roku jest dyrektorem zarządzającym portugalskiej grupy.

Pedro Soares dos Santos zna język polski, przez dwa lata mieszkał w Polsce. W ostatnich czterech latach nadzorował bezpośrednio operacje Biedronki podróżując co trzy tygodnie między Lizboną a Warszawą.

Jeronimo Martins działa na polskim rynku od 1995 r. Firma ma ponad 2200 dyskontów Biedronka, około 90 drogerii Hebe oraz 13 centrów dystrybucyjnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane