• rozwiń
  • WIG20 2160.40 +0.20%
  • WIG30 2448.33 +0.25%
  • WIG 56873.64 -0.04%
  • sWIG80 11460.46 -0.25%
  • mWIG40 3646.39 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:05

Dostosuj

Włamanie w Sony: Numerów kart dotąd nie użyto

Włamanie w Sony: Numerów kart dotąd nie użyto
Foto: Playstation.com Foto: Trochę nerwowa zrobiła się ta gra...

Użytkownicy serwisu PlayStation Network wciąż denerwują się, czy dane ich kart płatniczych nie wpadły w ręce hakerów w wyniku niedawnego włamania do systemów koncernu Sony. Tymczasem dwie największe organizacje wydające karty uspokajają: jak dotąd nie odnotowano problemów, które mogłyby wynikać z kradzieży tych danych.

Także rzecznik niemieckiego zrzeszenia banków zapewnił agencję AFP, że nie odnotowano podobnych zgłoszeń. Wszyscy jednak zachęcają użytkowników zaatakowanego serwisu, by bacznie śledzili wyciągi ze swych kont.

Między 17 a 19 kwietnia nieznani dotąd hakerzy uzyskali dostęp do baz danych serwisów koncernu Sony: PlayStation Network (usługa, która oferuje gry, muzykę oraz filmy na konsole Sony) oraz Qriocity (portal służący do sprzedaży muzyki i filmów). Przejęli dane 77 milionów użytkowników - dane personalne, adresy e-mail, loginy i hasła.

Sony nie jest w stanie ani wykluczyć, ani potwierdzić, że przejęli też dane kart płatniczych. Jak podano wczoraj, były one w oddzielnym, zaszyfrowanym pliku.

Polski oddział koncernu podał, że ukradzione zostały dane 375 tysięcy użytkowników serwisu PlayStation Network z naszego kraju, z których 43 tysiące podały też informacje o kartach płatniczych. Także w ich przypadku nie ma sygnałów o próbach użycia skradzionych danych.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane