• rozwiń

Władimir Putin najbiedniejszy spośród liderów G8

Władimir Putin najbiedniejszy spośród liderów G8
Foto: TVN24 Foto: Prezydent Rosji to jeden z biedniejszych światowych liderów

Niemiecki magazyn "Bild" przyjrzał się zarobkom przywódców najbardziej wpływowych państw świata - tzw. Grupy G8. Listę otwiera George W. Bush, a zamyka Władimir Putin.

Do portfela lokatora Kremla trafia miesięcznie zaledwie 4560 euro. Trochę lepiej zarabia prezydent Francji Nicolas Sarkozy - 6600 euro.Różnica nie jest więc parażająca.

Co ciekawe, Putin nie jest najlepiej zarabiającym urzędnikiem państwowym w Rosji. Średnie wynagrodzenie rosyjskich ministrów wzrosło w minionym roku o około 40 proc. i wynosi obecnie około 4900 euro.

Najwięcej spośród prezydentów i premierów państw należących do G8 zarabia George Bush - miesięcznie na jego konto wpływa 33 tysiące dolarów (równowartośc ok. 24 500 euro).

Następny w rankingu jest premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown z wynagrodzeniem w wysokości 23 334 euro, dalej premier Japonii Shinzo Abe (21 910 euro), niemiecka kanclerz Angela Merkel z miesięcznymi zarobkami w wysokości 20 427 oraz premier Włoch Romano Prodi (18 900 euro).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane