• rozwiń

Wkrótce taniej na A1

Wkrótce taniej na A1
Foto: TVN24 Foto: Już wkrótce niższe opłaty na A1

Będą tańsze opłaty na autostradzie A1 koło Gdańska. W ciągu tygodnia ministerstwo infrastruktury podejmie decyzję w sprawie obniżenia stawek za przejazd odcinkiem z okolic Tczewa do obwodnicy Trójmiasta.

Obecnie przejazd zaledwie 25-kilometrowym odcinkiem autostrady kosztuje 6,70 zł. To oznacza, że na codzienne dojazdy do pracy w Gdańsku mieszkańcy okolic Tczewa musieliby wydać prawie 300 zł. W czwartek w Sejmie wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz powiedział, że ministerstwo obniży ceny. Rozważane są trzy stawki - 2,5 złotego, 3,75 groszy, albo 5 złotych.

Transportowa ankieta

Wcześniej minister infrastruktury zapowiadał, że przeprowadzi ankietę,jaką cenę są skłonni zapłacić kierowcy za przejazd autostradą A1 podczas remontu biegnącej równolegle krajowej "jedynki". Na drogę miało wyjść 20 ankieterów i za kwotę 25 tys. złotych przeprowadzić badanie. Ankieta jednak została odwołana.

[WIĘCEJ NA TEN TEMAT]

Odcinek A1, prowadzący z podgdańskiego Rusocina do Swarożyna, został oddany do użytku 22 grudnia ubiegłego roku. Przez pierwsze dwa miesiące trasą można było jeździć bezpłatnie. Budowany jest już kolejny, 65 kilometrowy odcinek A1 ze Swarożyna do Nowych Marzów pod Grudziądzem. Powinien on zostać oddany do użytku w listopadzie tego roku.

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane