• rozwiń

Wkrótce projekt terminalu w Świnoujściu

Wkrótce projekt terminalu w Świnoujściu
Foto: TVN24.pl Foto: W Świnoujściu już niedługo powstanie gazoport

Tractebel Engineering, SNC-LAVALIN SERVICES Ltd. lub Konsorcjum SENER Ingenieria Y Systemas SENER - jedna z tych firm zaprojektuje terminal skroplonego gazu (LNG) w Świnoujściu. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Kilka dni temu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ogłosiło przetarg publiczny na wykonanie "dokumentacji projektowej, procesowej oraz architektoniczno-budowlanej" terminalu. Spółka wysłała zaproszenia do złożenia ofert wstępnych do trzech potencjalnych wykonawców. Teraz firmy mają na składanie ofert czas do 1 października 2007 roku. Dodatkowym warunkiem jest uzyskanie przez projektanta prawnego pozwolenia na budowę.

Budowa terminalu skroplonego gazu ma się rozpocząć w Świnoujściu, w przyszłym roku. Jego uruchomienie ma nastąpić w roku 2011. Na początku planowana jest dostawa 2,5 mld metrów sześciennych LNG rocznie. Docelowo ma to być około 7,5 mld metrów sześciennych.

Koszt budowy terminalu szacowany jest na 440 mln euro.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane