• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Ukraina

Wkrótce misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego na Ukrainie

Wkrótce misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego na Ukrainie
Foto: wikipedia.org Foto: Lagarde: Prawdopodobnie wkrótce wyślemy pewne wsparcie techniczne do tego kraju ponieważ jest to nasz obowiązek wobec kraju członkowskiego, który o to prosi

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) prawdopodobnie wkrótce wyśle misję o charakterze technicznym na Ukrainę w celu wsparcia władz w Kijowie - poinformowała szefowa MFW Christine Lagarde.

- Prawdopodobnie wkrótce wyślemy pewne wsparcie techniczne do tego kraju ponieważ jest to nasz obowiązek wobec kraju członkowskiego, który o to prosi - powiedziała Lagarde podczas wystąpienia na amerykańskim uniwersytecie Stanford, w Kalifornii.

Dodała, że MFW ma na Ukrainie przedstawiciela, którego zadaniem będzie określenie sytuacji gospodarczej tego kraju.

Lagarde podkreśliła, że MFW musi "nawiązać dialog" z rządem Ukrainy, po jego zatwierdzeniu przez parlament i po zwróceniu się tego rządu o oficjalną pomoc.

MFW nie pomoże bez prośby kraju

Reuters zaznacza, że obowiązujące w MFW zasady uniemożliwiają występowanie z ofertą pomocy do kraju, który formalnie o nią nie poprosił.

Analitycy są zgodni, że pomoc MFW miałaby krytyczne znaczenie dla Ukrainy, która przeżywa poważny kryzys gospodarczy i polityczny.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane