• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

WizzAir likwiduje kolejne połączenia z Anglii do Polski

Węgierski przewoźnik WizzAir zwiesił dziewięć połączeń na trasie Anglia - Polska. Prezes firmy Jozsef Varadi tłumaczy, że to efekt sytuacji rynkowej, wynikającej z wysokich cen paliwa oraz powrotów Polaków z Wysp. Jednocześnie otworzył 17 nowych połączeń min. Warszawa-Rzym i Poznań-Cork.

Po tym, jak w maju tego roku tanie linie lotnicze WizzAir zlikwidował loty z Anglii do Poznania, a od 15 września z Coventry do Katowic - węgierski przewoźnik planuje kolejne redukcje połączeń z Polską.

- WizzAir zlikwidował dziewięć połączeń na trasach z Anglii do Polski - poinformował w środę podczas konferencji prasowej prezes firmy Jozsef Varadi. Dodał, że jednocześnie tanie linie otwierają nowe trasy, m.in. Warszawa-Rzym i Poznań-Cork w Irlandii.

Gdzie zawieszono loty?

Z brytyjskich lotnisk Bournemouth, Coventry, Belfast, nie polecimy już do Katowic. To nie jedyne zmiany, WizzAir zlikwidował również połączenia z Bournemouth i Coventry do Gdańska, oraz z Durham Tees Valley do Warszawy, oraz z Doncaster Sheffield do Wrocławia.

Na pocieszenie?

Tanie linie lotnicze w zamian proponują polskim klientom kilka nowych połączeń. Od 15 września uruchomione zostaną loty na trasie Warszawa - Rzym na lotnisko Ciampino. Natomiast od 16 grudnia uruchomią nową trasę Poznań-Rzym na lotnisko Fiumicino, oraz Poznań-Cork.

Ponadto planowane jest uruchomienie tras m.in.: Warszawa-Bolonia, Katowice-Bolonia, Gdańsk-Oslo, Gdańsk-Goeteborg, Poznań-Oslo. Nowe połączenia z Gdańska do Rzymu władze Wizz Air zapowiedziały już w zeszłym miesiącu.

Ciężka sytuacja firmy

Prezes WizzAir Varadi podczas konferencji prasowej był bardzo powściągliwy i starał się nie wspominać nic o ciężkiej sytuacji finansowej spółki. Powiedział, że w ciągu ostatnich dwóch lat spółka wypracowała zyski na poziomie operacyjnym.

- Przewidujemy, że w ciągu 2-3 miesięcy niektórzy z przewoźników będą w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Stworzy to szanse dla nas do pozyskania klientów - powiedział Varadi.

Linie lotnicze WizzAir obsługują ponad 100 tras z 9 baz operacyjnych. Swoim klientom oferują loty z Polski, Węgier, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii, a ostatnio rozpoczęły loty na trasach krajowych na Ukrainie. W ostatnich 12 miesiącach przewiózł ponad 5 milionów pasażerów. W Polsce przewoźnik lata z Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa i Wrocławia.

dk ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane