• rozwiń

Wirtualna podróż przez Rosję

Wirtualna podróż przez Rosję
Foto: materiały promocyjne Foto: Wirtualna podróż Koleją Trannsyberyjską

W sześciodniową podróż Koleją Trannsyberyjską i to zupełnie za darmo? Możesz się już w nią wybrać dzięki Google, bez wychodzenia z domu. Właśnie na taki pomysł wpadli pracownicy rosyjskiego oddziału Google, którzy sfilmowali całą trasę Kolei Transsyberyjskiej i umieścili w internecie.

Wirtualna podróż nic nie kosztuje, a za prawdziwą trzeba zapłacić co najmniej 600 złotych w jedną stronę.

Tylko internet

Zaczyna się ją w Moskwie i prowadzi do oddalonego o ponad 9 tysięcy kilometrów Władywostoku. Podróżni mają szansę zobaczyć znacznie więcej niż jadący prawdziwą koleją, bo wszystkie zdjęcia wykonano w ciągu dnia. Najciekawsze widoki z okna wagonu to rzeki Wołga i Jenisej, jezioro Bajkał oraz Góry Barguzińskie.

Cała droga filmowana jest internetową kamerę. - Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu. A możesz przemierzyć z nami siedem stref czasowych, 12 regionów, 87 wsi - reklamują swój projekt Google i Rosyjskie Koleje Państwowe. Film z podróży przez 9 tys. km trwa 150 godzin.

Kolej Transsyberyjska to sieć linii kolejowych głównie w azjatyckiej części Rosji wybudowana w latach 1891-1916. Główny szlak to linia transsyberyjska, który prowadzi z Moskwy do Władywostoku przez: Niżny Nowogród, Omsk, Krasnojarsk i Irkuck. Od 2002 roku całkowicie zelektryfikowana. Jest to najdłuższa linia kolejowa na świecie.

ktu/ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane