• rozwiń

Windows XP żyje!

Windows XP żyje!
Foto: TVN24 Foto: Popularny system nie umarł

Windows XP nie umarło - producent systemu operacyjnego, firma Microsoft, po raz kolejny przesunęła w czasie termin wycofania popularnych "okienek". Wszyscy fani systemu XP będą mogli nabyć go aż do 2010 roku pod warunkiem, że będzie on zainstalowany w "netbookach" - tanich laptopach przeznaczonych głównie do prac biurowych i obsługi internetu.

Według pierwotnych planów, system XP miał zniknąć z rynku prawie rok temu 30 stycznia 2008 roku. Termin przedłużono o kolejny rok, a najnowsza decyzja mówi o tym, że zamówione z wyprzedzeniem kopie systemu będą mogły być dostarczone do końca maja przyszłego roku.

Warunek - netbook

Windowsa XP producenci komputerów będą mogli zakupić również po tej dacie – aż do 2010 roku, ale pod warunkiem, że będzie on zainstalowany w "netbookach" – tanich laptopach, przeznaczonych do przeglądania internetu i prac biurowych.

Microsoft zapowiedział także, że będzie udzielał użytkownikom XP wsparcia technicznego aż do końca kwietnia 2014 roku. Pod koniec przyszłego roku mają za to pojawić się pierwsze wersje kolejnego systemu – "Windows 7".

kcz/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane