• rozwiń

Wietnamskie spółki wejdą na warszawski parkiet

Wietnamskie spółki wejdą na warszawski parkiet
Foto: TVN24 Foto: GPW podpisała umowę z HOSE

Wietnamskie spółki będą mogły zadebiutować na warszawskiej giełdzie, dzięki porozumieniu zawartemu między GPW i wietnamską giełdą Ho Chi Minh (HOSE).

- Myślę, że już niedługo, za jakieś dwa lata, pierwsze wietnamskie spółki wejdą na warszawską giełdę - powiedziała dyrektor departamentu notowań wietnamskiej giełdy Tran Anh Dao. Podkresliła, że szczególne zainteresowanie widać wśród tych przedsiębiorców z Witnamu, którzy na przykład ukończyli w Polsce studia.

O przemyślanej strategii mówi prezes Giełdy Papierów Wartościowych. - W Polsce działa wiele biznesów, z kapitałem wietnamskim, więc to nie przypadek, że nawiązaliśmy współpracę z wietnamską giełdą - powiedział Ludwik Sobolewski.

Porozumienie między GPW, a HOSE zakłada wymianę doświadczeń i informacji oraz podjęcie technicznych procedur, które w przyszłości umożliwią spółkom z Polski i Wietnamu notowanie akcji na partnerskiej giełdzie.

Wietnamska giełda Ho Chi Minh działa od 7 lat. Na koniec 2006 roku na HOSE notowane były akcje 106 spółek, 367 serii obligacji oraz 2 serie certyfikatów inwestycyjnych.

Kapitalizacja HOSE na koniec 2006 roku wyniosła w przeliczeniu ok. 26 mld zł. Obecnie notowanych jest na niej 112 spółek. W tym roku przewidywanych jest kolejne 40-50 ofert publicznych.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane