• rozwiń
  • WIG20 2407.09 +2.03%
  • WIG30 2734.66 +2.01%
  • WIG 60788.89 +1.76%
  • sWIG80 10986.98 +0.48%
  • mWIG40 4091.27 +1.47%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wiesław Szczuka wiceministrem finansów

Wiesław Szczuka wiceministrem finansów
Foto: TVN24 Foto: Wiesław Szczuka znów wiceministrem finansów

Premier Donald Tusk powołał Wiesława Szczukę na stanowisko wiceministra finansów - podał resort finansów. Dla Szczuki ta nominacja to powrót na funkcję wiceministra, ostatnio był doradcą zarządu BRE Banku.

Jak powiedziała rzeczniczka resortu Magdalena Kobos, nowy wiceminister został powołany w czwartek i już urzęduje, jednak nie wiadomo jeszcze jakie będą jego obowiązki. - Jeszcze nie ma podziału kompetencji. Wstępnie mogę potwierdzić, że wiceminister będzie się zajmował rachunkowością i audytem, ale nie jest to prawdopodobnie pełna lista jego kompetencji - powiedziała rzeczniczka.

Wiesław Szczuka ma 56 lat. Podsekretarzem stanu w ministerstwie finansów był w latach 2004-2005, w rządach Marka Belki i Kazimierza Marcinkiewicza. Zajmował się wtedy długiem publicznym.

Wcześniej był dyrektorem departamentu oraz doradcą ministra w tym resorcie. Współorganizował pierwsze zagraniczne emisje polskich obligacji skarbowych, uczestniczył w negocjacjach dotyczących restrukturyzacji polskiego długu. Był też przedstawicielem Polski w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

Od 2006 roku związany z BRE Bankiem, najpierw jako główny ekonomista, później doradca zarządu. Od kilku tygodni po rynku krążyły plotki o odejściu Wiesława Szczuki do sektora publicznego.

Szczuka był też m.in. pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Handlu Zagranicznego SGH, zasiadał w radach nadzorczych Banku Handlowego w Warszawie, Banku Gospodarstwa Krajowego i PZU. Pełnił także funkcje zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Bankowego oraz Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane