• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Wielkiej Brytanii "skończyły się pieniądze"

Wielkiej Brytanii "skończyły się pieniądze"
Foto: Wikipedia Foto: Brytyjski minister finansów zapowiada restrykcyjną politykę

Szef brytyjskiego ministerstwa finansów oświadczył wprost, iż państwu "skończyły się pieniądze". George Osborne zapowiedział, że Londyn nie będzie już zaciągać kolejnych pożyczek i obniżać podatków, bowiem nie ma na to funduszy. - Całe pieniądze zostały wydane przez poprzednie rządy w dobrych latach - stwierdził minister.

Osborne wypowiadając się na temat sytuacji budżetu Wielkiej Brytanii przed nadchodzącym miesiącem, stwierdził, iż rząd nie ma już sposobów na stymulowanie gospodarki. - Pieniądze na inwestycje, rozwój i nowe miejsca pracy muszą pochodzić z sektora prywatnego - stwierdził polityk cytowany przez "Daily Telegraph".

Rząd ma już nie pożyczać pieniędzy, aby opłacać kolejne obniżki podatków, które miałyby polepszyć sytuację firm i pobudzić rozwój gospodarki. Wypowiedz Osborna jest echem licznych głosów ekspertów i opozycji, którzy ostrzegają przed zmierzaniem Wielkiej Brytanii w kierunku kolejnej recesji i wzywają do pobudzenia gospodarki.

Brytyjska prasa przyrównuje wypowiedz Osborne'a do oświadczenia ostatniego ministra finansów rządu Partii Pracy. - Drogi Kanclerzu Skarbu, obawiam się, że nie zostały żadne pieniądze - miał napisać do swojego następcy Liam Byrne.

mk\mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane