• rozwiń

Wielkie święto gier

W Los Angeles ruszyły targi E3, jedna z najważniejszych imprez w świecie producentów gier komputerowych - pisze "Gazeta Wyborcza".

Electronic Entertainment Expo przyciągają co roku dziesiątki tysięcy osób - fanów, chcących wypróbować najnowsze tytuły jeszcze przed ich premierą, dziennikarzy, analityków oraz przede wszystkim inwestorów i przedsiębiorców działających w branży rozrywki elektronicznej.

W tym roku jest jednak inaczej. Organizatorzy zdecydowali, że w tegorocznych targach udział wezmą jedynie ludzie z branży oraz wybrani dziennikarze i analitycy. Szacuje się, że na trwających cztery dni targach E3 nie powinno się więc pojawić więcej niż 4 tysiące osób.

Do tej pory największą uwagę przyciągnęły konsole gier. Jak donosi "GW", na dzień przed rozpoczęciem targów firma Sony zdecydowała, że obniży cenę PlayStation 3 z 599 dol. do 499 dol. Oznacza to, że PS3 jest juz tylko o 19 dolarów droższe od najlepszej wersji Xboksa 360 produkowanego przez Microsoft. PS3 mniejszy o połowę dysk rekomopensuje odtwarzaczem Blu-Ray pozwalającym oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości.

Sony zapowiedziało również, że w sierpniu na rynku pojawi się kolejna wersja PS3 - z twardym dyskiem o pojemności 80 GB za 599 dol.

Zdaniem analityków branżę gier, wartą 30 mld dolarów rocznie, czeka dobry rok - przychody mogą wzrosnąć nawet o 20 proc. Są jednak również głosy niezadowolenia. - Zanudzamy ludzi na śmierć i tworzymy gry, przez które coraz trudniej przebrnąć - mówił John Riccitiello, szef Electronic Arts, największego na świecie producenta gier. Riccitiello narzekał na brak innowacyjności. - Pojawiło się wiele produktów, które wyglądały jak zeszłoroczne, te z kolei przypominały tytuły sprzed wielu, wielu lat. A to może sprawić, że gry staną się mniej interesujące niż Facebook, iPod czy kolejny telefon komórkowy - dodał szef EA.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane