• rozwiń
  • WIG20 2173.09 -1.86%
  • WIG30 2503.29 -1.85%
  • WIG 56351.13 -1.60%
  • sWIG80 11476.16 -0.15%
  • mWIG40 3910.83 -1.18%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Wielkie staniki za unijne pieniądze

Sklep z bielizną w nietypowych rozmiarach to jeden z pomysłów na firmę, który otrzymał dotację w drugiej edycji projektu, „Pomysł na biznes = własna firma” współfinansowanego przez Unię Europejską. Otworzyła go w Polkowicach pani Joanna Arciszewska, która poza dostanie w sumie prawie 50 tys. zł.

Informację o pomyśle na biznes pani Joanny dostaliśmy od Urzędu Gminy w Polskowicach.
- Jest to sklep z bielizną, ale jeden z niewielu w regionie, gdzie można kupić biustonosz o miseczce J. Kobiety o bardzo dużym, bądź bardzo małym biuście, mają problemy z kupnem bielizny. Chcę im doradzać i oferować produkty o nietypowej skali rozmiarowej – mówi, cytowana w informacji prasowej urzędu, Joanna Arciszewska.

Pani Joanna otrzymała wsparcie w wysokości 40 tys. zł. na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Przez pół roku będzie też mogła liczyć na wsparcie pomostowe w wysokości 1126 zł miesięcznie, za które może opłacić składkę ZUS czy ponieść koszty reklamy. Takie same wsparcie otrzymały pozostałe cztery osoby w II edycji projektu i pięć osób z I edycji. Wśród nich jest m.in. osoba, która zamierza otworzyć hotel dla psów i koni. Z powodzeniem prowadzą już działalność osoby objęte projektem, które otrzymały dotację w I edycji projektu. Łącznie dotację przyznano 10 osobom, które dzięki swojej kreatywności potrafiły znaleźć pomysł na własną firmę.

mkg ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane