• rozwiń

Wielkie odliczanie na "małym parkiecie"

Wielkie odliczanie na "małym parkiecie"

W pierwszym tygodniu funkcjonowania NewConnect - nowego rynku dla mniejeszych firm prowadzonego przez warszawską GPW - może na nim zadebiutować od pięciu do ośmiu spółek.

Pierwsza sesja nowego rynku planowana jest na 30 sierpnia. Pierwszymi spółkami, które na nim zadebiutują, będą dwie firmy z portfela MCI Management: Digital Avenue i S4E, ale zdaniem prezesa Giełdy Papierów Wartościowych Ludwika Sobolewskiego do końca tego roku może ich być nawet kilkanaście. -


S4E działa w obszarze rozwiązań informatycznych do archiwizacji i ochrony danych. Od 2001 roku fundusz MCI Management jest większościowym akcjonariuszem spółki. W ofercie private placement MCI sprzeda do 20 proc. akcji S4E o wartości około 3 mln zł. W 2008 roku spółka chce się przenieść na rynek regulowany.


Digital Avenue to nowopowstała spółka, której celem jest rozwój i konsolidacja przedsięwzięć w zakresie m.in. cyfrowej rozrywki oraz mediów. Tworzy grupę kapitałową, do której należą spółki działające na pograniczu rynku internetowego, mobilnego oraz mediów i rozrywki.


NewConnect będzie rynkiem finansującym rozwój małych, perspektywicznych podmiotów, które nie spełniają jeszcze wymogów obowiązujących na głównym rynku giełdowym. Emitentami mają się stać małe spółki o przewidywanej kapitalizacji około 20 mln zł i wartości oferty publicznej od kilkuset tysięcy do kilku mln zł.

Potencjalnymi uczestnikami rynku będą fundusze Venture Capital i Private Equity, wyspecjalizowane fundusze zamknięte, fundusze asset-management, osoby prywatne posiadające znaczące kapitały, inwestorzy indywidualni akceptujący wyższe ryzyko.

Notowania na NewConnect będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 -14:00 z wykorzystaniem giełdowego systemu WARSET. System notowań będzie kierowany zleceniami lub kierowany cenami – z udziałem market makera. Na NewConnect będą mogły być notowane akcje, prawa do akcji, prawa poboru, kwity depozytowe, inne udziałowe instrumenty finansowe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane