• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wielki ubezpieczyciel chce wejść do Polski

Wielki ubezpieczyciel chce wejść do Polski
Foto: en.wikipedia.org Foto: Siedziba Prudential w Londynie

Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe Prudential przygotowuje się do uruchomienia operacji w Polsce w ramach planów ekspansji poza tradycyjne rynki w Wielkiej Brytanii, USA i wschodniej Azji - donosi sobotni "Financial Times".

Prudential (Pru) to brytyjskie międzynarodowe towarszystwo ubezpieczeniowe. Specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie i usługi finansowe. Firma wycofała się z zachodnioeuropejskiego rynku w 2002 roku, sprzedając oddział w Niemczech i wstrzymując wydawanie nowych polis ubezpieczeniowych we Francji rok później. Zamiast Europy Pru obrało strategię ekspansji na szybko rosnących rynkach Azji.

Polska na celowniku

Prudential ma w planach sprzedaż polis ubezpieczeniowych na życie i czeka na decyzję regulatora polskiego rynku - pisze Financial Times, przypominając, że ubezpieczyciel działał w Polsce przed wojną, a jego aktywa zostały przejęte przez Niemców w 1939 roku.

"Sądzimy, że Polska oferuje możliwości najlepiej współgrające z tymi aspektami działalności, w których jesteśmy mocni zarówno pod względem produktu, jak i dystrybucji" - podał Prudential w oświadczeniu przekazanym "FT".

Brytyjski dziennik napisał, że Prudential chce wejść do Polski, bo "ubezpieczyciel liczy, że skorzysta na tempie wzrostu gospodarki, prognozowanym na 4 proc. rocznie do 2015 roku". Największymi konkurentami Prudentiala w Polsce byłyby Aviva, Aegon i PZU.Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane