• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Wielki powrót telefonów z klapką? Gwiazdy już je mają

Wielki powrót telefonów z klapką? Gwiazdy już je mają
Foto: Shutterstock Foto: Renesans telefonów z klapką

Kiedyś były szczytem lansu i korzystał z nich każdy szanujący się fan nowych technologii. Przez lata zostały jednak wyparte przez wyposażone w duże dotykowe ekrany smartfony. Telefony z klapką - bo o nich mowa - przeżywają właśnie swój renesans - pisze "The Independent".

Gazeta przywołuje przykład Rihanny - jednej z największych gwiazd muzyki, która dla milionów fanów jest wyrocznią w sprawach mody i trendów. Piosenkarka w ubiegłym tygodniu została sfotografowana, jak wychodząc z restauracji w Nowym Jorku rozmawia właśnie przez telefon z klapką.

A takich przypadków jest więcej. Uznawana za jedną z najbardziej wpływowych postaci w świecie mody Anna Wintour - redaktor naczelna amerykańskiego wydania "Vogue" - również została przyłapana ostatnio z "klapkofonem" w ręku.

Także legendarny rockman Iggy Pop w niedawnej rozmowie z serwisem "The Cut" powiedział, że jest właścicielem telefonu z klapką. Dlaczego? - Ponieważ możesz upuścić go wiele razy i nie pęknie. A jeśli chcesz coś napisać, to nadal w jednym przycisku masz trzy litery - stwierdził.

Z przeznaczeniem

Ale to nie koniec. Jak zauważa "The Independent", w Korei Samsung i LG wprowadziły nową linię telefonów z klapką, przystosowanych dla osób starszych. LG podkreśla, że projekt Wine Smart powstał po serii badań rynkowych, które wykazały, że wielu starszych konsumentów było przerażonych dotykowymi ekranami i skomplikowanymi funkcjami nowoczesnych smartfonów.

Ostatnie badania wykazały, że w USA 15 proc. osób w wieku 18-24 lata i 13 proc. w wieku 25-34 lata wciąż nie używa smartfonów.

Jak zauważa "Independent" telefony z klapką oczywiście nie wyprą smartfonów, ale mogą liczyć na grupę wiernych użytkowników. Podobnie jak płyty winylowe, które w czasach plików mp3 i serwisów streamingowych nadal sprzedają się świetnie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane