• rozwiń

Wielki Post od samochodu

Wielki Post od samochodu
Foto: sxc.hu Foto: Wielki Post od samochodu?

Ewangeliccy biskupi kilku niemieckich krajów związkowych wzywają wiernych, by w czasie Wielkiego Postu porzucili swe samochody. Duchowni postulują, aby na cztery tygodnie odstawić samochód i korzystać z bardziej ekologicznych środków transportu.

Akcja pod nazwą Autofasten (Fasten to po niemiecku właśnie post) będzie trwać od 28 lutego do 28 marca w Nadrenii-Palatynacie, Hesji, Kraju Saary i po sąsiedzku w Luksemburgu - powiedziała Bärbel Schäfer, odpowiedzialna za problemy ekologiczne w ewangelickiej wspólnocie Palatynatu.

Taką akcją organizatorzy chcieliby dać impuls do większej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Schäfer dodała, że zmiana indywidualnego stylu życia ma doprowadzić do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Wsparcie dla inicjatywy zadeklarowały władze krajów związkowych i organizacje ekologiczne. Między innymi uczestnicy akcji, którzy zarejestrują swój udział na stronie internetowej, będą uczestniczyć w losowaniu bezpłatnych biletów komunikacji zbiorowej.

Podobne akcje są organizowane przez ewangelicki kościół od rok 1998. Jak podano, w roku 2008 na stronie internetowej akcji zarejestrowało się 1700 osób.

//sk/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane