• rozwiń
  • WIG20 2232.10 +0.27%
  • WIG30 2529.85 +0.25%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:05

Dostosuj

Temat: Wielka Brytania

Wielka Brytania czeka na rewolucję energetyczną? Monopol chcą przełamać spółdzielnie

Wielka Brytania czeka na rewolucję energetyczną? Monopol chcą przełamać spółdzielnie
Foto: sxc.hu Foto: Brytyjski rynek energii jest gotowy do rewolucji, jaką chcą mu zafundować lokalne władze

Brytyjski rynek energii jest gotowy do rewolucji, jaką chcą mu zafundować lokalne władze i rady mieszkań socjalnych w całym kraju. Jak podaje "The Independent", najwięksi w branży chcą przełamać dominację "Wielkiej Szóstki" dostawców energii i dać pierwszeństwo małym firmom. W przyszłości miałyby one produkować energię z zielonych źródeł.

Od Plymouth i Londynu, po Nottingham, Bristol i Berwickshire lokalne władze pracują nad planami niezależności energetycznej i gazowej. Chcą osiedlić na swoim terenie nowych dostawców energii. Obiecują podciąć skrzydła jej tradycyjnym dostawcom.

Niższe rachunki

Dzięki takim ruchom, o co najmniej 100 funtów mają spaść rachunki dla przeciętnego gospodarstwa domowego. rocznie oszczędności wyniosłyby ponad 1000 funtów.

"The Independent" pisze, że początkowo nowi dostawcy będą sprzedawać energię wytworzoną przez duże koncerny i inne przedsiębiorstwa. Jednak w dłuższej perspektywie planowane jest uruchomienie produkcji własnej energii, w tym ze źródeł odnawialnych.

Ruch zbiega się z rosnącym niezadowoleniem klientów wobec dużych dostawców energii. Głównie za sprawą podwyżek cen.

Gazeta przypomina, że konsorcjum ośmiu szkockich spółdzielni mieszkaniowych i firm z branży energii odnawialnej są bliskie podpisania porozumienia finansowego, która pozwoliłoby na zasilanie dziesiątek tysięcy gospodarstw domowych w energię.

Ostatnio niezależny dostawca - Ovo - podpisał umowę z władzami Plymouth na dostawy energii. Byłoby to pierwsze miasto w Wielkiej Brytanii z taką umową - donosi serwis. Uważa się, że tego typu partnerstwa będą masowo tworzone na Wyspach w najbliższych latach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane