• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Większe zatrudnienie i płace, lepsza infrastruktura. Firmy wpływają na rozwój regionów

Większe zatrudnienie i płace, lepsza infrastruktura. Firmy wpływają na rozwój regionów
Foto: Shutterstock Foto: Powstanie zakładu produkcyjnego wiąże się zwykle z zatrudnieniem sporej liczby osób

Otwarcie nawet jednego zakładu produkcyjnego może się przyczynić do zmiany wizerunku miasta lub gminy - donosi "Puls Biznesu". Zakłady przemysłowe i fabryki mają ogromne znaczenie dla rozwoju regionów i lokalnej przedsiębiorczości. Pojawienie się takich inwestycji powoduje, że siły miasta czy gminy skupiają się wokół niej.

- Nie ma rozwoju regionalnego bez rozwoju gospodarczego. A o rozwoju gospodarczym decydują przede wszystkim inwestycje, które dają miejsca pracy i powodują bogacenie się społeczeństwa - mówi Wiesława Kornaś-Kita, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego.

Same zalety

Powstanie zakładu produkcyjnego wiąże się zwykle z zatrudnieniem sporej liczby osób. Takie firmy zatrudniają od kilkunastu do kilku tysięcy ludzi. W regionie spada więc bezrobocie, a wynagrodzenia zwykle idą w górę. Jednocześnie rośnie też dbałość o edukację potencjalnych kadr.

- Wraz z rozwojem biznesu poprawia się także infrastruktura publiczna i szkolnictwo, powstają specjalne programy edukacyjne na uczelniach, kierowane do przyszłych pracowników firm działających w regionie - wskazuje Wojciech Dachniewski, starszy negocjator w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych Cushman & Wakefield.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane