• rozwiń

"Wiedźmin 2" schodzi na pniu

"Wiedźmin 2" schodzi na pniu
Foto: CD Projekt Foto: "Wiedźmin 2" już jest hitem

"Wiedźmin 2: Zabójcy królów" był w ubiegłym tygodniu najlepiej sprzedającą się grą PC na świecie - wynika z danych branżowego serwisu VGChartz.com.

Najnowszy produkt CD Projektu trafił na sklepowe półki 17 maja i już stał się hitem na globalnym rynku gier.

Jak wynika z danych serwisu VGChartz, monitorującego ten rynek, w tygodniu kończącym się 21 maja, a zatem zaledwie w cztery dni, "Wiedźmina 2" kupiło na całym świecie aż 212 tys. osób. 167 tys. pochodziło z Europy, Azji i Afryki a reszta z Ameryki Północnej i Południowej. Polska gra była zatem najlepiej sprzedającym się tytułem na PC w Europie, Azji i Afryce. W tym okresie w tym regionie sprzedało się 263 tys. gier na PC. To oznacza, że "Wiedźmin 2" miał aż 63,5-proc. udział w rynku.

Produkt CD Projektu był również najlepiej sprzedającą się grą PC w obu Amerykach. Klienci zza oceanu kupili w tym czasie 129,5 tys. gier na PC, a co trzeci z nich wybrał "Wiedźmina 2".

Polski produkt jest bardzo wysoko w rankingach najchętniej kupowanych tytułów w największych sklepach internetowych. W Amazon.com zajmuje już piąte miejsce w rankingu gier na PC.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane