• rozwiń

Temat: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: wybory Europy i Ukrainy

Foto: PAP/EPA Foto: Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat przeanalizujemy wyniki wyborów w Europie. Co one oznaczają i jakie siły polityczne będą się teraz liczyć w Europie. Zapytamy też o wybory prezydenckie na Ukrainie. Na kolejne wątpliwości prawne odpowie z kolei Paweł Blajer.

"Świat"

W programie "Świat" przeanalizujemy wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. O powyborczym szoku w Europie i o jego konsekwencjach dla Unii Europejskiego Bartosz Węglarczyk porozmawia z prof. Romanem Kuźniarem, doradcą prezydenta.

Ugrupowania dotychczas rządzące w krajach UE będą musiały zmierzyć się z falą populizmu. Na ile na przykład stan gospodarki w UE pozwala rządzącym partiom na takie manewry aby zdołali „kupić” znów swoje społeczeństwa? Gościem TVN24 Biznes i Świat będą Adam Krzemiński z tygodnika "Polityka" i Rafał Antczak, wiceprezes Deloitte.

"Świat" będzie też poświęcony wyborom na Ukrainie. Petro Poroszenko zdobył 53,89 proc. głosów w niedzielnych wyborach prezydenckich na Ukrainie – podała w poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza w Kijowie po podliczeniu 75,08 proc. protokołów wyborczych. Drugie miejsce zajmuje była premier Julia Tymoszenko, którą poparło 13,13 proc. wyborców. Jakie kierunek obierze dla Ukrainy? Gościem programu będzie politolog dr. Spasimir Domaradzki.

"24 godziny"

W programie "24 godziny" zajmiemy się wynikami wyborów do Parlamentu Europejskiego m.in. we Francji, gdzie zwyciężył Front Narodowy pod wodzą Marie Le Pen. Jest to partia skrajnie prawicowa, ksenofobiczna i nacjonalistyczna. Sprawdzimy, czy to początek podziałów w Unii Europejskiej.

W niedziele zmarł gen. Wojciech Jaruzelski. Sprawdzimy, jak działalność polityczną i najważniejsze jego decyzje oceniają zachodnie media. Zastanowimy się także nad tym, jak historia oceni przywódcę odpowiedzialnego za wprowadzenie stanu wojennego w Polsce.

Na antenie TVN24 Biznes i Świat w programie "24 godziny" zobaczymy także, z czym wiąże się rezygnacja Krakowa z organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

"Biznes dla ludzi"

"Twoje pieniądze" będą dziś poświęcone problemowi zwrotu podatku przez urząd skarbowy. Co zrobić, gdy fiskus zwraca pieniądze, ale bez odsetek? W części "Twoja praca" porozmawiamy o tym, na jakie udogodnienia mogą liczyć kobiety wracające do pracy po urlopie macierzyńskim.

Z kolei w "Twoich umowach" przeanalizujemy spór o spadek w rodzinie, a w "Twojej firmie i podatkach" powiemy jak mama ma założyć firmę i co jej przysługuje jako przedsiębiorcy.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane