• rozwiń

Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: "Vistulagate" i przystojny przestępca kradnie serca

Foto: Radek Pietruszka / PAP Foto: Co dziś wieczorem w TVN24 Biznes i Świat?

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się, jak na aferę podsłuchową w Polsce zareagowały światowe media. Odpowiemy na pytanie, czy operacje plastyczne mają sens. Opowiemy także, jak przystojny przestępca podbił serca internautek. Z problemami prawnymi zmierzy się Paweł Blajer.

W programie "Biznes dla Ludzi" o godz. 20.00 Paweł Blajer wraz z ekspertami wyjaśni co zrobić, gdy na wakacjach stracimy kartę płatniczą, jaki jest VAT na lody oraz co nam grozi za sprzedaż fałszywej rzeczy np. podrobionego zegarka.

"Świat"

W programie "Świat" o godz. 21.00 zastanowimy się, czy „Vistulagate”, jak nazwana została polska afera podsłuchowa przez światowe media nadszarpnie wizerunek Polski w Europie i będzie miała wpływ na nadchodzące rozdanie unijnych stanowisk? Gościem Bartosza Węglarczyka będzie Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych.

Podczas międzynarodowej konferencji kościelnej poświęconej pedofilii wśród księży zostanie odprawiona liturgia pokutna - akt skruchy za grzechy wyrządzone dzieciom. Przełom w Kościele? Na to pytanie odpowie o. Paweł Gużyński i Tadeusz Bartoś.

Brazylia znalazła się na drugim miejscu pod względem wykonywanych operacji plastycznych na świecie. Czy cofanie skalpelem czasu ma sens i kto najczęściej poddaje się operacjom? O to Magda Ogórek zapyta dr. Marcina Ambroziaka.

"24 godziny"

W programie "24 godziny" o godz. 22.00 opowiemy o tym jak policjanci z miasta Stockton w Kalifornii chcieli dać nauczkę drobnemu przestępcy i - ku przestrodze - opublikowali jego zdjęcie na swoim profilu na Facebooku. Efekt był jednak inny od zamierzonego. Zdjęcie w ciągu doby "polubiło" niemal 40 tys. internautów.

Internautki uznały Jeremy'ego Meeksa za wyjątkowe "ciacho" i w komentarzach ubolewały, że taki z niego "niegrzeczny chłopiec". "Chciałabym, żeby wdarł się do mojego domu!", "co za oczy!", "niech pomizia mi stópki", "chcę go mieć natychmiast!" - to najbardziej niewinne z komentarzy, jakie pod zdjęciem zamieściły panie.

Przeniesiemy się również do Nigerii, gdzie nadal nieznany jest los jeszcze ponad 200 dziewcząt porwanych przeszło dwa miesiące temu przez islamistów z ugrupowania Boko Haram.

Przywódcy Boko Haram ogłosili w połowie maja, że dziewczęta zostaną sprzedane, ponieważ zamiast chodzić do szkoły powinny wyjść za mąż.

W programie podsumujemy także sytuację na granicy rosyjsko-ukraińskiej. W czwartek sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen poinformował, że na granicy z Ukrainą Rosjanie zgromadzili kilka tysięcy żołnierzy. Rasmussen dodał, że siły te prowadzą ćwiczenia wojskowe, a ich obecność stanowi "znaczny krok wstecz" w wysiłkach na rzecz deeskalacji konfliktu.

Rosja jest zaskoczona najnowszymi oskarżeniami NATO w sprawie koncentracji rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą - oświadczył w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zaznaczył, że zastosowano jedynie środki w celu ochrony wspólnej granicy.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane