• rozwiń

Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: Putin w Chinach i schyłek Europy

Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: Putin w Chinach i schyłek Europy
Foto: kremlin.ru Foto: Putinowi w podróży do Chin towarzyszą szefowie największych rosyjskich koncernów, m.in. Gazpromu i Rosnieftu

Władimir Putin w poniedziałek udał się do Szanghaju, gdzie we wtorek przeprowadzi rozmowy z przywódcą Chin Xi Jinpingiem, a w środę weźmie udział w 4. Konferencji na temat Współdziałania i Budowy Środków Zaufania w Azji. Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się m.in. czy prezydentowi Rosji uda się zmniejszyć różnice dzielące Moskwę i Pekin.

Wizyta Putina w Chinach to jego pierwsza podróż zagraniczna od czasu wprowadzenia przez Zachód sankcji przeciwko Rosji za jej interwencję militarną na Ukrainie i zaanektowanie Krymu. W zamyśle Kremla wizyta ta ma zademonstrować, że w obliczu presji ze strony USA i Unii Europejskiej Rosja może liczyć na swoich wypróbowanych partnerów w Azji.

"Biznes dla Ludzi"

W programie "Biznes dla Ludzi" o godz. 20 Paweł Blajer wraz z ekspertami odpowie na pytania jak nie odziedziczyć długów w spadku po dalekim członku rodziny, co należy zrobić, gdy zawalimy studia, na które skierował nas pracodawca oraz gdzie powinna płacić podatki polska firma, która wykonuje pracę za granicą. Wyjaśnimy też prawidłowe zasady funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych.

"Świat"

W programie "Świat" o godz. 21 uważniej przyjrzymy się wyzwaniom, które wiążą się ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz przewidywanym dobrym wynikiem eurosceptyków. Gościem programu będzie prof. Andrzej Koźmiński, prezydent Akademii Leona Koźmińskiego.

Władimir Putin odwiedzi w tym tygodniu Chiny. W programie spróbujemy odpowiedzieć na pytania czy prezydent Rosji zdoła przekonać Chińczyków do stworzenia szerszego frontu przeciw Zachodowi i czy uda mu się zmniejszyć różnice dzielące Moskwę i Pekin. Gośćmi będą Marek Menkiszak, ekspert ds. Rosji z Ośrodka Studiów Wschodnich oraz Jarosław Ćwiek-Karpowicz, analityk PISM oraz komentator TVN24 Biznes i Świat.

"24 godziny"

O godz. 22 w programie "24 godziny" zastanowimy się czy Unia Europejska się "sypie". 26 milionów ludzi w Europie nie ma pracy, a część kontynentu jest na granicy deflacji. Zainteresowanie eurowyborami jest niewielkie a prawica rośnie w siłę. Czy to koniec Unii jaką znamy?

Odwiedzimy również Argentynę, gdzie odkryto szczątki największego ze znanych do tej pory dinozaurów i być może największego zwierzęcia, jakie kiedykolwiek chodziło po Ziemi. Dinozaur mógł mieć 40 metrów wysokości i ważyć ok. stu ton.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane