• rozwiń

Temat: Państwo Islamskie

Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: czy terroryści zagrażają Europie?

Foto: PAP/EPA Foto: Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat będziemy rozmawiać m. in. o bezpieczeństwie Europy w obliczu rozrastającego się w błyskawicznym tempie ugrupowania dżihadystów z Państwa Islamskiego.

"Epicentrum"

W programie "Epicentrum" o godz. 20.00 opowiemy o trenerze szkolnej drużyny z Arizony, który został zawieszony za modlitwę z zawodnikami. Zastanowimy się, jak dalece prawo może odbiegać od zwyczajów i woli sporej części społeczeństwa.

Przedstawimy też historię bezdomnych Ateńczyków, którzy - aby zarobić - oprowadzają turystów po mieście. Spróbujemy również odpowiedzieć na pytanie, jak zapobiegać przemocy domowej.

W programie także o terapii przytulaniem. Pewna Amerykanka twierdzi, że jej przytulanie ma moc terapeutyczną. Przyjmuje pacjentów i przytula ich przez godzinę.

Gośćmi programu będą prawnik Piotr Schramm i psycholog Monika Dregger.

"Świat"

W programie "Świat" o godz. 21.00 Bartosz Węglarczyk zada swoim gościom - Ryszardowi Kaliszowi i Ludwikowi Dornowi - pytanie, jak bronić się przed terroryzmem? Coraz więcej obywateli Unii Europejskiej walczy w szeregach Państwa Islamskiego.

Sunnickie ugrupowanie opanowało ostatnio znaczne obszary wschodniej Syrii oraz północnego i zachodniego Iraku, represjonując tam na masową skalę inne wspólnoty religijne, w tym chrześcijan. Na opanowanych przez siebie obszarach Iraku i Syrii Państwo Islamskie ogłosiło kalifat. Czy Europa jest bezpieczna?

"24 godziny"

Najważniejsze wydarzenia dnia w Polsce i na świecie podsumujemy w programie "24 godziny" o godz. 22.00

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane