• rozwiń

Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: afera podsłuchowa

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy jak świat zareagował na słowa Radosława Sikorskiego w rozmowie z Jackiem Rostowskim, i czy wpłynie to na stosunki Polski ze Stanami Zjednoczonymi. Opowiemy też o papieżu Franciszku, który potępił włoską mafię. A Paweł Blajer podpowie, jak ubezpieczyć kredyt mieszkaniowy.

W programie "Biznes dla Ludzi" o godz. 20.00 Paweł Blajer wyjaśni na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu kredytu, kiedy i jak zgłosić urlop wychowawczy, jak wygląda umowa najmu lokalu mieszkalnego oraz ile trzeba będzie płacić za noclegi kierowców TIR-ów.

"24 godziny"

W programie "24 godziny" o godz. 22.00 przedstawimy szczęśliwy finał sprawy 27-letniej Meriam Jahii Ibrahim - Sudanki skazanej na śmierć za przejście z islamu na chrześcijaństwo. Jak poinformowało dzisiaj BBC młoda kobieta została zwolniona z więzienia.

Opowiemy także o wizycie papieża Franciszka w Kalabrii na południu Włoch, która jest bastionem osławionej mafii, która - jak ostrzegają organy ścigania - rozprzestrzenia się po całym świecie. Ojciec Święty potępił mafijną przemoc, której ofiarą padają również dzieci.

W programie przedstawimy sylwetkę dr Camerona Partridge, który otwarcie przyznaje się do swojego transseksualizmu. Pastor wygłosił niedawno w Waszyngtonie kazanie z okazji miesiąca wsparcia dla organizacji LGBT.

Odwiedzimy także Indie, gdzie pokażemy wstrząsającą historię Lakhana Kale. 9-letniego chłopca cierpiącego na porażenie mózgowe wychowuje babcia, która codziennie przywiązuje łańcuchem swojego wnuka do słupa na ulicy. - Jest głuchy, dlatego nie jest w stanie usłyszeć ruchu ulicznego. Zginąłby gdyby wybiegł na ulicę - tłumaczy sędziwa opiekunka, która żyje w skrajnej nędzy i mieszka na chodniku.

Reakcja świata

Natomiast w programie "Świat" Bartosz Węglarczyk przedstawi reakcje świata na nielegalnie nagrane wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, które opublikował "Wprost". Sprawdzi jakie są jego szanse na stanowisko w Unii Europejskiej, a także czy zachwieje to naszym sojuszem z USA. Te wydarzenia będzie komentować europoseł Paweł Zalewski i politolog Krzysztof Szczerski.

W programie przyjrzymy się również działaniu włoskiej mafii - tym razem jako zjawisku społecznemu, które jest wrośnięte w lokalne społeczności i wspierana m.in. przez lokalnych księży oraz biskupów. Na ten temat będziemy rozmawiać z italianistką i dziennikarką Małgorzatą Buttiattą, która będzie analizować słowa papieża Franciszka, który stwierdził, że "członkowie Mafii to osoby automatycznie ekskomunikowane".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane