• rozwiń

Więcej ulgi na internet?

Więcej ulgi na internet?
Foto: sxc.hu Foto: Lepiej poszerzac ulgę czy dążyć do bezpłatnego internetu?

Platforma Obywatelska chce, by w rocznym zeznaniu podatkowym odliczać wszystkie poniesione wydatki na internet, a nie tylko 760 zł, jak jest obecnie - donosi "Gazeta Prawna".

Jak wyjaśnia szef senackiej Komisji Gospodarki Narodowej Tomasz Misiak (PO), według założeń, miesięczna cena internetu, która będzie odliczana w PIT, to 25-30 zł. Teraz ceny wahają się od 50 do 100 zł. Misiak twierdzi jednak, że dostawcy internetu są skłonni obniżyć ceny - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Dziennik zauważa, że gdyby ceny rzeczywiście spadły, nie byłyby potrzebne zmiany w zakresie ulgi internetowej, bo roczne wydatki na internet nie przekroczyłyby 300-360 zł.

Tańsza sieć bezprzewodowa

Eksperci szacują, że takie rozszerzenie ulgi to koszt 250-300 mln zł rocznie i podkreślają, że korzystniejsze byłoby objęcie całego kraju darmową siecią bezprzewodową. To jednak koszt ok. 2 mld zł.

Ulga internetowa jest jedną z najpopularniejszych ulg podatkowych. W 2007 r. skorzystało z niej 11 proc. wszystkich podatników PIT.

//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane