• rozwiń

Więcej pracy w USA

Więcej pracy w USA
Foto: TVN24 Foto: Więcej zatrudnionych w USA

Stopa bezrobocia w USA wzrosła do 9 proc. - wynika z danych amerykańskiego Departamentu Pracy. Pozytywnie zaskoczyła jednak liczba osób zatrudnionych poza rolnictwem, która wzrosła o 244 tys. - mocniej niż spodziewali się ekonomiści.

Opublikowane dane o bezrobociu były gorsze od oczekiwań analityków, którzy prognozowali, że stopa bezrobocia wyniesie 8,8 proc. Miesiąc wcześniej bezrobocie w USA wynosiło 8,8 proc.

Wyższy od oczekiwań był jednak wzrost liczby zatrudnionych w sektorach pozarolniczych, która zwiększyła się w kwietniu o 244 tys.

Tymczasem analitycy prognozowali, że liczba miejsc pracy wzrośnie o 187 tys. Miesiąc wcześniej liczba miejsc pracy wzrosła o 221 tys. Tak duży wzrost osób zatrudnionych w kwietniu pozwala z optymizmem patrzyć na przyszłość amerykańskiego rynku pracy.

Liczba zatrudnionych w sektorach prywatnych wzrosła o 268 tys. Te dane także były lepsze od oczekiwań analityków, którzy prognozowali, że wzrost wyniesie 199 tys. Miesiąc wcześniej liczba miejsc pracy wzrosła o 231 tys.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane