• rozwiń

Więcej dzieci zje obiad w szkole

Więcej dzieci zje obiad w szkole
Foto: TVN24 Foto: "Więcej dzieci zje darmowy obiad w szkole"

- O przeszło 10 procent więcej dzieci będzie mogło zjeść darmowy posiłek w szkole - obwieściła minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak. Dodała, że prostsze będą też procedury kwalifikujące dzieci do takiej pomocy.

- Na podstawie rozmów i analiz skorygowaliśmy program dożywiania dzieci. Dzięki temu 10 procent więcej uczniów będzie mogło skorzystać z darmowych posiłków w szkole. Razem z rodzicami nie będą musiały przechodzić uciążliwej procedury związanej z wywiadem środowiskowym - zapowiedziała minister Fedak.

W przyszłym roku mają ruszyć prace nad nowym programem. - Postaramy się na ten cel przeznaczyć jeszcze więcej środków, by więcej dzieci mogło zjeść darmowy posiłek w szkole. Ponadto pomyślimy o jeszcze większym uproszczeniu procedur. Chodzi m.in. o problem eurosierot. Często dzieci nie mają w kraju prawnych opiekunów, którzy mogliby wypełnić kwestionariusz. Także te dzieci chcemy objąć programem - mówiła minister.

mpj/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane