• rozwiń
  • WIG20 2161.08 +0.29%
  • WIG30 2447.46 +0.31%
  • WIG 56935.19 +0.27%
  • sWIG80 11463.06 +0.10%
  • mWIG40 3639.51 +0.51%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:00

Dostosuj

Widzisz absurd - dzwoń!

Widzisz absurd - dzwoń!
Foto: TVN CNBC Biznes / fot. Kontakt TVN24 Foto: Nierzadko oznaczenia wprowadzają kierowców w osłupienie

Kierowco, widzisz absurd na drodze - dzwoń. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce likwidować oznaczenia wprowadzające kierowców w osłupienie. W tym celu uruchomiono nawet specjalną infolinię. Z pomocą pospieszyli też nasi internauci, którzy w miniony weekend wręcz zasypali skrzynkę Kontakt TVN24 zdjęciami kuriozalnych znaków drogowych.

Dotychczas znaleziono już 200 takich miejsc. Generalna Dyrekcja liczy na więcej. Jeśli zauważymy kolejny drogowy absurd - dzwońmy do centrum monitoringu pod nr 0-22 375-86-96 lub do wojewódzkiego oddziału Dyrekcji.

- Jeśli jakieś niefortunne oznakowanie drogi zdenerwuje kierowcę lub wzbudzi jego podejrzliwość - niech dzwoni na naszą infolinię - apelował na antenie TVN CNBC Biznes Lech Witecki, p.o. dyrektora GDDKiA.

Witecki poinformował, że audytorzy z GDDKiA wyjechali w teren. Dokonają, wraz z policją, przeglądu dróg na terenie całego kraju. Gdzie uznają to za konieczne, zostaną dokonane zmiany w oznakowaniu dróg.

Szef Dyrekcji - jak twierdzi - jest bardzo zadowolony z tej akcji, bo w rezultacie - "zmian było bardzo dużo". Przyznał jednak, że taka ilość "drogowych absurdów" dowodzi, że GDDKiA "nie była doskonała, w tym, co robiła".

Kierowco, tą droga nie jedź!

Ale to nie koniec ułatwień dla kierowców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała mapę z rekomendacjami, które drogi lepiej ominąć podczas wakacyjnych podróży. 455 punktów na mapie, gdzie zaznaczono utrudnienia na drogach, ma ustrzec kierowców przed korkami.

- To efekt tych 100 przetargów na remonty i budowy dróg - podkreślił w TVN CNBC Biznes Lech Witecki. Jak dodał, obecny rok jest wyjątkowy pod względem nie tylko ilości rozpoczętych remontów dróg, ale także rozpoczętych prac budowlanych.

Mapa z utrudnieniami drogowymi na Zumi.pl

mon/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane