• rozwiń
  • WIG20 2335.86 -0.28%
  • WIG30 2669.69 -0.35%
  • WIG 60750.64 -0.29%
  • sWIG80 11965.06 +0.04%
  • mWIG40 4031.58 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wicepremier Rosji: Gospodarka odczuwa skutki presji Zachodu

Wicepremier Rosji: Gospodarka odczuwa skutki presji Zachodu
Foto: World Economic Forum - Flickr, CC BY SA Foto: Presja ze strony USA i Unii Europejskiej ma poważne konsekwencje dla naszej gospodarki - powiedział wicepremier Igor Szuwałow

"Nieformalna presja" ze strony USA i krajów Unii Europejskiej ma "poważne skutki" dla gospodarki rosyjskiej - powiedział wicepremier Rosji Igor Szuwałow w kuluarach trwającego w czwartek 18. Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu.

- Odczuwamy i rozumiemy, że nieformalny charakter tej presji, którą wywierają teraz USA i kraje Unii Europejskiej, ma poważne konsekwencje dla naszej gospodarki - powiedział Szuwałow, którego słowa przekazała agencja RIA.

Sankcje

W związku z kryzysem ukraińskim UE i USA nałożyły sankcje na przedstawicieli Rosji i Ukrainy, skutkujące zakazem wizowym i zamrożeniem aktywów. Unijne restrykcje dotyczą 63 osób i podmiotów gospodarczych. Na liście amerykańskiej jest co najmniej 38 osób i 19 firm.

Swój udział w tegorocznym Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu, najważniejszym tego rodzaju spotkaniu w Rosji, odwołali z powodu interwencji Rosji na Ukrainie szefowie niektórych firm amerykańskich i europejskich.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane