• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Wicepremier obiecuje żonom emerytury

Wicepremier obiecuje żonom emerytury
Foto: TVN24 Foto: Gosiewski: Emerytury z gwarantowanym okresem wypłaty będą dziedziczone bez względu na ich wysokość

Emerytury z gwarantowanym okresem wypłaty będą dziedziczone, bez względu na ich wysokość - zapewnia na antenie TVN24 wicepremier Przemysław Gosiewski.

W ten sposób wicepremier Gosiewski zdementował dzisiejsze doniesienia "Gazety Wyborczej”, że emerytury z 10-letnim okresem wypłat nie będą dziedziczone, jeśli będą niższe od emerytury minimalnej, która teraz wynosi niecałe 600 zł. Taki warunek będzie obowiązywał tylko w przypadku emerytury małżeńskich. Według "Gazety Wyborczej" rząd już po zakończeniu prac zespołu do spraw ubezpieczeń społecznych wprowadził zmiany.

Prawie dwa tygodnie temu wicepremier stwierdził, że najpóźniej w ciągu tygodnia zapadnie decyzja, czy emerytury małżeńskie będą włączone do rządowego projektu o emeryturach kapitałowych. Takie rozwiązanie oznaczałoby dla kobiet możliwość dziedziczenia po mężu emerytury z OFE. - Myślę, że najpóźniej w ciągu tygodnia będziemy gotowi do jednoznacznej odpowiedzi, czy emerytury małżeńskie będą włączone do rządowego projektu o emeryturach kapitałowych - powiedział Gosiewski. Dodał, że w tej sprawie rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

Według wicepremiera, istnieje "istotne uzasadnienie" dla emerytur małżeńskich, ponieważ - jak podkreślił - dotyczą one rodzin, w których mężczyzna pracuje, a kobieta zajmuje się wychowaniem dzieci.


mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane