• rozwiń

Temat: Igor Ostachowicz

Wiceminister skarbu o Ostachowiczu: Znajomość z Tuskiem? "Szukamy najlepszych"

Wiceminister skarbu: Ostachowicz to dobry fachowiec Odtwórz: Wiceminister skarbu: Ostachowicz to dobry fachowiec
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Skarb Państwa ma 27,52 proc. akcji PKN Orlen | Video: Wiceminister skarbu: Ostachowicz to dobry fachowiec

Igor Ostachowicz, do niedawna jeden z najbliższych współpracowników premiera Donalda Tuska, został w środę członkiem zarządu PKN Orlen. - To dobry fachowiec, który byłby pożądany w niejednej spółce - powiedział w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu.

Według MSP Ostachowicz, który od 2007 r. pełnił funkcję podsekretarza stanu, a od roku 2010 r. sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wzmocni zarząd PKN Orlen w zakresie komunikacji korporacyjnej i będzie odpowiadał m.in. za pozyskiwanie funduszy rozwojowych.

Pożądany

- Igor Ostachowicz jest dobrym fachowcem, który byłby pożądany w niejednej spółce. Jego wybór wynika z tego, że spółki Skarbu Państwa poszukują najlepszych osób do pracy w zarządach - powiedział Gawlik.

Jak dodał wiceminister, Ostachowicz uczestniczył w dużych projektach i pracował nie tylko dla Skarbu Państwa. - Był dobry w tym co robił, a ja dla spółek Skarbu Państwa poszukuje dobrych ludzi - zaznaczył Gawlik.

Na pytanie reportera TVN24 Biznes i Świat o znajomość Ostachowicz z byłym premierem Donaldem Tuskiem Gawlik odpowiedział, żeby "nie szukać drugiego dna".

Naftowy gigant

PKN Orlen jest największym w Polsce podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej i jednym z największych w Europie. Posiada m.in. spółki zależne w Niemczech, Czechach i na Litwie, a także w Kanadzie.

Skarb Państwa ma 27,52 proc. akcji PKN Orlen, ING OFE - 9,35 proc., Aviva OFE - 7,01 proc., a pozostałe 56,11 proc. akcji należy do innych akcjonariuszy instytucjonalnych oraz indywidualnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane