• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Facebook

WhatsApp broni się przed FBI. Zaczyna szyfrować wiadomości

WhatsApp broni się przed FBI. 
Zaczyna szyfrować wiadomości
Foto: Flickr (CC BY SA 2.0)/ Álvaro Ibáñez Foto: Obecne szyfrowanie będą jednymi z najlepszych jakie można spotkać w komunikatorach

Komunikator WhatsApp został wyposażony w pełne szyfrowanie. Rozwiązanie oparte jest na systemie TextSecure. Zabezpieczenia stworzyła grupa no-profit Open Whisper Systems.

Aplikacja bije rekordy popularności, została juz pobrana ponad 500 milionów razy. Pozwala ona na wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych, dźwiękowych i zdjęć bez ponoszenia opłat tak jak w przypadku SMS-ów, czy MMS-ów. Aplikacja dostępna jest dla smartfonów pracujących na systemach firm Apple, BlackBerry, Windows Phone i Android.

FBI przeciw

Nowe rozwiązanie skrytykowały organy zajmujących się ściganiem przestępców, takie jak choćby FBI. Nowe szyfrowanie sprawi o wiele większe problemy w śledzeniu osób łamiących prawo.

- Sądzę że jest to największe wdrożenia zabezpieczenia typu end-to-end w historii – powiedział Moxie Marlinspike pracujący nad systemem TextSecure.

Firma zapowiada, że nowe zabezpieczenia będą jednymi z najlepszych jakie można spotkać w komunikatorach. - Szyfrowanie będzie tak dobre, że WhatsApp nie będzie w stanie odszyfrować wiadomości nawet na wezwanie sądu - pisze BBC News.

Według Petera Eckersleya, EFR dyrektora projektów technologicznych, rozwiązanie WhatsApp zapewni bezpieczeństwo wszystkich użytkowników internetu. W październiku Facebook zapłacił 22 miliardy dolarów za nabycie WhatsApp.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane