• rozwiń
  • WIG20 2235.07 +0.40%
  • WIG30 2530.21 +0.27%
  • WIG 58760.27 +0.24%
  • sWIG80 11591.51 +0.03%
  • mWIG40 3739.05 -0.27%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:17

Dostosuj

Weterynarze wrócą do pracy?

Weterynarze wrócą do pracy?
Foto: TVN24 Foto: Protest weterynarzy groził problemami branży mięsnej

Jest wstępne porozumienie pomiędzy lekarzami weterynarii a ministerstwem rolnictwa - donosi Polskie Radio. Porozumienie ma zakończyć strajk weterynarzy, którzy od początku roku odmawiają badania zwierząt wysyłanych na rzeź.

W poniedziałek od rana trwały rozmowy między zespołem negocjacyjnym Krajowej Rady Lekarsko–Weterynaryjnej, a ministrem rolnictwa.

Według doniesień Polskiego Radia ustalono, że stawki za badanie i kontrole zwierząt w gospodarstwach rolnych będą zmienione. Odpowiednie rozporządzenia ministra ma zostać opracowane do końca tego tygodnia.

Weterynarze protestowali od początku stycznia, odmawiając wystawiania świadectw zdrowia zwierząt wysyłanych z gospodarstw na rzeź. Powodem były wprowadzone przez ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi nowe stawki za takie badania - znacznie niższe, niż poprzednie.

Zgodnie z uchwałą Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej od Nowego Roku aż do odwołania weterynarze mieli się wstrzymać z kontrolowaniem punktów odbioru mleka, wyładunku ryb, przetwórstwa ryb i produktów jajecznych, a także z nadzorowaniem sprzedaży bezpośredniej prowadzonej przez producentów rolnych. Gdyby protest potrwał dłużej, groziłby paraliżem branży mięsnej.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane