• rozwiń

Weterynarze nie rezygnują z protestu

Weterynarze nie rezygnują z protestu
Foto: TVN24 Foto: Kto będzie badał mięso po Świętach?

Spotkanie przedstawicieli izby weterynaryjnej z wiceministrem rolnictwa nie przyniosło zakończenia sporu. Weterynarze nie rezygnują z protestu, co oznacza, że po Nowym Roku nie będzie miał kto badać zwierząt przeznaczonych do uboju. Kolejne spotkanie za tydzień.

Czwartkowe spotkanie przyniosło dwa zasadnicze ustalenia: kolejne odbędzie się 29 grudnia, a resort rolnictwa do końca stycznia ma przygotować zmiany w rozporządzeniu o opłatach pobieranych przez weterynarzy. Właśnie wysokość stawek jest podłożem konfliktu.

Weterynarze nie zgadzają się na stawki, które zgodnie z rozporządzeniem ministra rolnictwa wejdą w życie od 1 stycznia. Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna podjęła uchwałę o odstąpieniu lekarzy weterynarii od podpisywania umów na badanie zwierząt. Obecnie takie badania wykonuje ok. 6 tys. tzw. lekarzy urzędowych, którzy podpisali umowy z powiatowym lekarzem weterynarii dotyczące świadczenia usług weterynaryjnych np. badania, szczepienia zwierząt itp.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane