• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:03

Dostosuj

Wells Fargo przed sądem

Wells Fargo przed sądem
Foto: TVN24 Foto: Śledztwo w sprawie bezprawnych przejęć domów przez banki prowadzone jest we wszystkich stanach USA

Bank Wells Fargo ponownie złoży do sądu dokumenty dotyczące ponad 55 tysięcy przejęć domów w USA. W ten sposób spółka przyznała, że jej pracownicy nie przestrzegali procedur przy przejmowaniu domów z obciążonymi hipotekami.

Wcześniej bank odmówił wstrzymania przejęć domów - mimo, że postąpiło tak kilku jego konkurentów.

Wells Fargo chce ponownie przeprowadzić procedury w 23 stanach USA, w których wewnętrzne kontrole wykazały nieprawidłowości.

Bank zapewnia, że chodzi tylko o drobne niespójności - i zaprzecza, jakoby doszło do nieuzasadnionych przejęć nieruchomości. Prokuratorzy we wszystkich stanach prowadzą już śledztwo w związku z doniesieniami o tym, że pracownicy banków podpisywali dokumenty eksmisyjne, często nawet nie czytając dokumentacji.

Część banków zamroziła procedury eksmisyjne do czasu wyjaśnienia sprawy. Niedawno stwierdzono, że oddziały największych amerykańskich banków, w tym cztery wielkie - JP Morgan Chase, Bank of America, OneWest Bank i GMAC - mogły wydawać decyzje o przejęciu majątków bez szczegółowego sprawdzenia sytuacji dłużników.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane