• rozwiń
  • WIG20 2105.88 -0.20%
  • WIG30 2409.13 -0.26%
  • WIG 56121.78 -0.15%
  • sWIG80 11637.53 +0.40%
  • mWIG40 3765.22 -0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Weekend w TVN24 Biznes i Świat: Rosja zaatakuje Ukrainę? Inwazja coraz bardziej prawdopodobna

Weekend w TVN24 Biznes i Świat: Rosja zaatakuje Ukrainę? Inwazja coraz bardziej prawdopodobna
Foto: www.mil.ru, TVN 24 Foto: Na weekend w TVN24 Biznes i Świat zaprasza Michał Sznajder

W ten weekend w TVN24 Biznes i Świat - razem z ekspertami będziemy obserwować rosyjsko-ukraińską granicę. Moskwa koncentruje wojska, a specjaliści ostrzegają - inwazja jest bardziej prawdopodobna, niż kiedykolwiek.

W niedzielę po 9:30 będziemy w kosmosie. Do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przycumował statek Sojuz – przywiózł zapasy i nową załogę. Jak długo może wykonywać swoje misje? Kiedy relacje między Ameryką i Rosją psują się na naszych oczach, razem z dr Krzysztofem Ziołkowskim z centrum badań kosmicznych PAN pokażemy niesamowite zdjęcia i przypomnimy pionierskie czasy kosmicznej współpracy USA i ZSRR.

O 14:30 razem z biocybernetykiem z AGH, prof. Ryszardem Tadeusiewiczem sprawdzimy, kiedy maszyny wyręczą nas do końca? Roboty tanie jak nigdy, coraz sprawniejsze i rozwijane przez największe technologiczne potęgi świata. Nadzieja, czy zagrożenia?

Najlepsze dokumenty

Weekend w TVN24 Biznes i Świat to również najlepsze dokumenty. W ramach cyklu „Ewa Ewart poleca” pokażemy poruszającą historię rozdzielonych chińskich bliźniaczek, które dorastają na dwóch krańcach świata. Mia i Alexandra zostały znalezione w kartonowym pudełku. Noworodki trafiły do sierocińca ale tam zdecydowano, by rozdzielić je i przemilczeć fakt, że są bliźniaczkami.

Jedna dziewczynka dorastała w Norwegii, druga w Kalifornii. Dokument „Rozdzielone” w niedzielę o 16:15 o 22:15.

Pokażemy też gorący spór w świecie Islamu. Toczy się od wieków, ale teraz znów może przerodzić się w krwawy konflikt. W niedzielę o 20:50 wyemitujemy film „Islam kontra Islam”. Jego twórcy pokazują przedstawicieli dwóch rywalizujących ze sobą gałęzi tej religii. Szyici i Sunnici – pierwsi najliczniejsi w Iranie. Drudzy – to zdecydowana większość w świecie arabskim. Czy mieszkańcom Bliskiego Wschodu grozi kolejna wojna ideologiczna?

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane