• rozwiń

Weekend w TVN24 Biznes i Świat: Rosja zaatakuje Ukrainę? Inwazja coraz bardziej prawdopodobna

Weekend w TVN24 Biznes i Świat: Rosja zaatakuje Ukrainę? Inwazja coraz bardziej prawdopodobna
Foto: www.mil.ru, TVN 24 Foto: Na weekend w TVN24 Biznes i Świat zaprasza Michał Sznajder

W ten weekend w TVN24 Biznes i Świat - razem z ekspertami będziemy obserwować rosyjsko-ukraińską granicę. Moskwa koncentruje wojska, a specjaliści ostrzegają - inwazja jest bardziej prawdopodobna, niż kiedykolwiek.

W niedzielę po 9:30 będziemy w kosmosie. Do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przycumował statek Sojuz – przywiózł zapasy i nową załogę. Jak długo może wykonywać swoje misje? Kiedy relacje między Ameryką i Rosją psują się na naszych oczach, razem z dr Krzysztofem Ziołkowskim z centrum badań kosmicznych PAN pokażemy niesamowite zdjęcia i przypomnimy pionierskie czasy kosmicznej współpracy USA i ZSRR.

O 14:30 razem z biocybernetykiem z AGH, prof. Ryszardem Tadeusiewiczem sprawdzimy, kiedy maszyny wyręczą nas do końca? Roboty tanie jak nigdy, coraz sprawniejsze i rozwijane przez największe technologiczne potęgi świata. Nadzieja, czy zagrożenia?

Najlepsze dokumenty

Weekend w TVN24 Biznes i Świat to również najlepsze dokumenty. W ramach cyklu „Ewa Ewart poleca” pokażemy poruszającą historię rozdzielonych chińskich bliźniaczek, które dorastają na dwóch krańcach świata. Mia i Alexandra zostały znalezione w kartonowym pudełku. Noworodki trafiły do sierocińca ale tam zdecydowano, by rozdzielić je i przemilczeć fakt, że są bliźniaczkami.

Jedna dziewczynka dorastała w Norwegii, druga w Kalifornii. Dokument „Rozdzielone” w niedzielę o 16:15 o 22:15.

Pokażemy też gorący spór w świecie Islamu. Toczy się od wieków, ale teraz znów może przerodzić się w krwawy konflikt. W niedzielę o 20:50 wyemitujemy film „Islam kontra Islam”. Jego twórcy pokazują przedstawicieli dwóch rywalizujących ze sobą gałęzi tej religii. Szyici i Sunnici – pierwsi najliczniejsi w Iranie. Drudzy – to zdecydowana większość w świecie arabskim. Czy mieszkańcom Bliskiego Wschodu grozi kolejna wojna ideologiczna?

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane