• rozwiń

Weekend w TVN24 Biznes i Świat: Bunt wśród prorosyjskich separatystów i ciekawe reportaże

Weekend w TVN24 Biznes i Świat Odtwórz: Weekend w TVN24 Biznes i Świat
Foto: PAP/EPA Foto: Na weekend w TVN24 Biznes i Świat zaprasza Michał Sznajder | Video: Weekend w TVN24 Biznes i Świat

W ten weekend w TVN24 Biznes i Świat będziemy w Donbasie, gdzie operacja ukraińskiej armii przeciw separatystom wkracza w kluczową fazę. Jest wiele ofiar po obu stronach, ale buntownicy zaczynają kłócić się między sobą. Czy Kijów zaczyna odzyskiwać kontrolę nad wschodem kraju?

Jak wygląda życie na wschodzie Ukrainy opowie reporter TVN24 Wojciech Bojanowski. W niedzielę o 10:30 wyemitujemy jego reportaż "Słowiańska gra w wojnę".

 

Potężna Merkel

W niedzielę o 9:30 skupimy się na najpotężniejszej kobiecie świata. Angela Merkel po raz czwarty znalazła się na czele rankingu miesięcznika "Forbes". Czy wciąż zasługuje na tytuł? Opowiedzą o tym biograf niemieckiej kanclerz, prof. Arkadiusz Stempin z Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie oraz Michał Jaranowski z Deutsche Welle.

Pokażemy też Państwu nowy Parlament Europejski. A w nim - eurosceptycy z rekordowym poparciem. Łącznie, we wszystkich krajach członkowskich zdobyli około stu mandatów. Ich głos na pewno będzie słyszalny, ale czy jednolity? O 10:00 razem z Agatą Gostyńską z PISM - równo tydzień po zakończeniu eurowyborów - przeanalizujemy ich wyniki.

Godzinę później o sukcesie wyborczym francuskich nacjonalistów z Jarosławem Kuiszem z poralu Kulturaliberalna.pl

Eutanazja dla zdrowych ludzi

Będziemy też w Szwajcarii. Organizacja Exit pomagająca w zgodnej z prawem eutanazji, rozszerza tam swoje „usługi”. Oferuje pomoc w odejściu ludziom starszym, ale zdrowym. Czy brak chęci do życia wystarczy, żeby poddać się eutanazji? O dramatycznych wyborach opowie filozof i etyk medycyny, prof. Zbigniew Szawarski.

Weekend w TVN24 Biznes i Świat to również najlepsze filmy dokumentalne.

W niedzielę o 22:15 pokażemy kulisy działania koncernów tytoniowych. Zdrowie i życie liczy się mniej niż wyniki sprzedaży. A gdy palaczy ubywa trzeba znaleźć nowych i wychować ich od małego. W dokumencie "Najmłodsi klienci tytoniowego biznesu" miedzy innymi historia czteroletniego chłopca z Indonezji, który pali... paczkę papierosów dziennie. Autorzy odwiedzili też szpitale w Kambodży i Indonezji, gdzie młodzi palacze umierają na raka płuc. A sprzedaż wyrobów tytoniowych w tych krajach nadal rośnie.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane