• rozwiń

Weekend w TVN24 Biznes i Świat: abdykacja króla Hiszpanii i niechciany mundial w Brazylii

Oglądaj TVN24 Biznes i Świat Odtwórz: Oglądaj TVN24 Biznes i Świat
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Na weekend w TVN24 Biznes i Świat zaprasza Michał Sznajder | Video: Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W weekend w TVN24 Biznes i Świat zajrzymy do Kijowa, gdzie Petro Poroszenko oficjalnie wstąpi na urząd prezydenta Ukrainy. Nasi goście skomentują wizytę Baracka Obamy w Polsce. Sprawdzimy jak zmiana na królewskim tronie wpłynie na Hiszpanię. Odpowiemy na pytanie, dlaczego Brazylijczycy nie chcą u siebie mundialu i zastanowimy się co mogło się stać z zaginionym samolotem malezyjskich linii lotniczych.

W TVN24 Biznes i Świat pokażemy też finał i efekt amerykańskich rokowań z talibami. Sierżant Bowe Bergdahl mógł dzięki negocjacjom wrócić do domu po pięciu latach niewoli. W zamian Amerykanie oswobodzili pięciu talibskich dowódców więzionych w Guantanamo. Za oceanem rwetes - bo żołnierz mógł być dezerterem. Jak zmieniła go pięcioletnia niewola? Jak zachowuje się więziony człowiek i czego po tym czasie można się po nim spodziewać? Spytamy o to płk. dr. Jana Wilka, kierownika kliniki psychiatrycznej wojskowego szpitala klinicznego w Bydgoszczy.

W niedzielę natomiast, dr Katarzyna Górak-Sosnowska z SGH opowie, czy Amerykanie zaczynają regularne rozmowy z talibami? Ci ostatni założyli oficjalne biuro w Katarze. Rozmowy, nawet przez pośredników, mogą być konieczne, gdy Amerykanie i wojska NATO powoli wycofują się z Afganistanu. Jak rozmawiać z niedawnym wrogiem? Opowiemy o godz. 11:20.

Gdzie jest samolot?

Paradoksem jest, że wielu Brazylijczyków... nie chce u siebie mundialu. W biednych dzielnicach największych miast protestom - nie ma końca. O kosztach społecznych turnieju opowie w niedzielę o godz. 14:35 komentator TVN24 Biznes i Świat i dziennikarz "Gazety Wyborczej" Maciej Stasiński.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane