• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wedel może być japoński

Wedel może być japoński
Foto: TVN24 Foto: Wedel zmienie właściciela

UOKiK zgodził się na przejęcie przez japoński Lotte Holdings kontroli nad producentem słodyczy E. Wedel. Właściciel Wedla, amerykański koncern Kraft Foods musi go sprzedać decyzją Komisji Europejskiej po tym, jak kupił brytyjskiego producenta słodyczy Cadbury, co - zdaniem KE - mogło zaburzać konkurencję na rynku. UOKiK z kolei sprawdzał, czy nie stanie się tak także w przypadku przejęcia Wedla przez Lotte.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Japończyków, Lotte przejmie 100 proc. udziałów E. Wedel. Efektem transakcji ma być zwiększenie bazy produkcyjnej i sieci sprzedaży jednej ze spółek należącej do holdingu.

Transakcja bezpieczna dla rynku

W wyniku przeprowadzonego postępowania antymonopolowego UOKiK uznał, że przejęcie nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku wyrobów czekoladowych.
- Transakcja będzie wprawdzie oddziaływać na krajowy rynek sprzedaży pralinek czekoladowych, nie doprowadzi jednak do uzyskania przez Lotte pozycji dominującej - podał Urząd w komunikacie. W rezultacie łączny udział obu podmiotów nie przekroczy progu 40 proc., a planowane przejęcie nie spowoduje radykalnych zmian w strukturze rynku.

mkg ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane