• rozwiń

We wtorek taniej kupisz papierosy

We wtorek taniej kupisz papierosy
Foto: sxc.hu Foto: Wyprzedaż papierosów - ale tylko we wtorek

Dziś w niektórych sklepach paczka papierosów kosztować będzie nie jak dotąd 8-9 zł, ale tylko 5 - pisze "Gazeta Prawna". To efekt wprowadzenia nowych banderoli, które zaczną obowiązywać od środy.

Od 1 lipca na każdą paczkę sprzedawcy będą musieli nakleić banderole legalizacyjne o wartości 1,30 zł. Składa się na to koszt banderoli - 1,1 zł oraz 20 groszy VAT. Koszt dodatkowej banderoli będzie mógł być doliczony do ceny paczki papierosów.

W konsekwencji od początku lipca palacze za każdą paczkę zapłacą więcej, bo koszt banderoli wraz z VAT może być przez sprzedawców przeniesiony na ostatecznego nabywcę. Cena paczki nie może być jednak wyższa o więcej niż 1,3 zł od nadrukowanej na pudełku.

Lepiej sprzedać

Wprowadzenie nowych banderoli ma również skutki dla przedsiębiorców handlujących wyrobami tytoniowymi. Wiąże się bowiem z wydatkami na ich zakup i żmudną procedurę w uzyskaniu banderol.

Lepszym rozwiązaniem jest więc, wyprzedaż papierosów, nawet po niższej cenie - oceniają eksperci. Dlatego na wtorek szykuje się wielka wyprzedaż paczek ze starymi banderolami.

jk//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane