• rozwiń

Warszawskie Lotnisko Chopina ma nowego dyrektora

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Michał Kaczmarzyk będzie nowym dyrektorem PPL oraz Lotniska Chopina w Warszawie. Na tym stanowisku zastąpił Michała Marca, który pełnił je od lutego 2008 roku.

Elżbieta Bieńkowska, minister infrastruktury i rozwoju, odwołała dotychczasowego dyrektora PPL oraz Lotniska Chopina Michała Marca i powołała na jego miejsce Michała Kaczmarzyka - poinformował w piątek Stanisław Krakowski z biura prasowego ministerstwa. Michał Marzec zajmował to stanowisko od lutego 2008 roku. Rzecznik resortu infrastruktury i rozwoju decyzję minister Bieńkowskiej tłumaczył "potrzebą zwiększenia skuteczności zarządzania przedsiębiorstwem".

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nadzoruje Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Spółka zarządza m.in. warszawskim Lotniskiem Chopina. Od  2008 roku do dziś zarządzał nim Michał Marzec, który wcześniej był. m.in. prezesem Portu Lotniczego w Łodzi.

Nowy dyrektor

Michał Kaczmarzyk jest absolwentem Global ACI-ICAO Airport Management Professional Accreditation Programme (AMPAP), Concordia University w Montrealu, Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

"Posiada wieloletnie doświadczenie menadżerskie i korporacyjne w przedsiębiorstwach sektora przemysłowego i B2B. Zrealizował wiele projektów restrukturyzacyjnych, fuzji i przejęć, doradzał międzynarodowym koncernom w zakresie lokalizacji inwestycji w Polsce. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w PricewaterhouseCoopers, Agencji Rozwoju Przemysłu SA oraz Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W listopadzie 2010 r. objął funkcję prezesa zarządu LOT Cargo SA, a następnie prezesa zarządu LS Airport Services SA" - informuje strona internetowa stołecznego lotniska.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane