• rozwiń
  • WIG20 2276.60 -0.43%
  • WIG30 2615.33 -0.53%
  • WIG 58857.01 -0.40%
  • sWIG80 11563.04 -0.41%
  • mWIG40 4010.87 -0.55%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Warszawa traci pozycję lidera

Warszawa traci pozycję lidera
Foto: sxc.hu Foto: Warszawa już nie najdroższa

Warszawa nie jest już najdroższym miastem w Polsce pod względem cen usług komunalnych. Pozycję lidera przejął Poznań, a przed stolicą znalazły się również Gdańsk i Bydgoszcz - wynika z najnowszego raportu "Dziennika Gazety Prawnej".

Jeszcze w 2008 r. podobny raport uznał Warszawę za najdroższe miasto w Polsce. Jednak już w 2009 r. stolica utraciła pozycję lidera, gdyż od dłuższego czasu nie podnoszono cen usług komunalnych. Od dwóch lat utrzymują się tam ceny jednorazowego normalnego biletu komunikacji miejskiej, opłaty za wodę i ścieki. Od lat nie zmieniły się też ceny Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

Najdroższy Poznań

Jak się okazuje, liderem szybujących w górę cen jest obecnie Poznań. Miasto to ma najdroższy jednorazowy bilet komunikacji miejskiej oraz najwyższe ceny za wywóz śmieci.

Natomiast jeżeli chodzi o ceny wody i odbioru ścieków najdrożej jest w Katowicach, a jeżeli chodzi o ciepło - w Szczecinie. W ciągu ostatnich dwóch lat ceny najszybciej rosły w Łodzi. Aż o 30 proc. zdrożała tam woda, odprowadzanie ścieków i wywóz odpadów. Opłatę za ciepło podniesiono zaś o 10 proc.

Gdzie żyje się najtaniej?

Według tegorocznego raportu gazety, najtańsze usługi komunalne są we Wrocławiu, Łodzi i Lublinie.

Jednak i tam planowane są już podwyżki. Opłata za wodę ma wzrosnąć tam o 0,11 zł, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Podwyżka ma objąć też ceny biletów komunikacji miejskiej nawet o 20 proc.

mon//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane